REKLAMA
Znaleziono 2059 wyników
Rusza Program Kolej Plus – pociągi wrócą do Bogatyni i Złotoryiartykuł
Pokaż artykuł
Rusza Program Kolej Plus – pociągi wrócą do Bogatyni i Złotoryi
Trzy dolnośląskie projekty kolejowe zostaną zrealizowane z dofinansowaniem w ramach programu Kolej Plus. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Dofinansowanie otrzymały trzy projekty, a Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski w obecności Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury oraz przedstawicieli PKP podpisał umowy na ich realizację.
Nowy dach na zabytkowej synagodze Nożyków w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Nowy dach na zabytkowej synagodze Nożyków w Warszawie
Synagoga przy ul. Twardej 6 jest jedyną zachowaną i działającą przedwojenną warszawską synagogą. Od 2008 roku budynek przechodzi większe i mniejsze remonty. Miasto współfinansuje prace dotacją przekraczającą już milion zł. Zakończenie prac planowane jest na późną jesień tego roku.
Bumar-Łabędy i Ukrobronprom utworzyły w Gliwicach centrum technologiczne napraw czołgów T-64artykuł
Pokaż artykuł
Bumar-Łabędy i Ukrobronprom utworzyły w Gliwicach centrum technologiczne napraw czołgów T-64
W Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy S.A. rozpoczęły się prace związane z realizacją zawartej umowy na remonty czołgów T-64. Porozumienie zostało podpisane pomiędzy spółką Polskiej Grupy Zbrojeniowej a ukraińskim koncernem Ukrobronprom.
Anna i Krystyna wydrążą tunele warszawskiego metra na Karolinie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Anna i Krystyna wydrążą tunele warszawskiego metra na Karolinie [ZDJĘCIA]
Ogromne, ważące 650 ton tarcze TBM o imionach Anna i Krystyna są już na Karolinie, gdzie – po złożeniu – rozpoczną drążenie tuneli ostatniego, bemowskiego odcinka drugiej linii metra. Prace zostały zaplanowane w taki sposób, żeby pierwsi pasażerowie mogli dojechać do stacji Lazurowa, Chrzanów i Karolin jeszcze w 2026 roku.
Po 8 latach modernizacji otwarte zostało Muzeum Puszczy Kampinoskiejartykuł
Pokaż artykuł
Po 8 latach modernizacji otwarte zostało Muzeum Puszczy Kampinoskiej
Po ośmiu latach modernizacji w Granicy otwarte zostało Muzeum Puszczy Kampinoskiej. W uroczystości w Kampinoskim Parku Narodowym wzięła udział minister Paulina Hennig-Kloska oraz wiceminister Mikołaj Dorożała, Główny Konserwator Przyrody.
Więcej pieniędzy na mieszkalnictwo społeczne i komunalneartykuł
Pokaż artykuł
Więcej pieniędzy na mieszkalnictwo społeczne i komunalne
2,5-krotnie zwiększenie środków dla gmin na budownictwo społeczne i komunalne – to główne założenie projektu ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa zgłoszonego przez ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Paszyka, który został 18 marca przyjęty przez Radę Ministrów.
Ruszy budowa Południowej Obwodnicy Ostrołęki i nowego mostu na Narwi [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszy budowa Południowej Obwodnicy Ostrołęki i nowego mostu na Narwi [FILMY]
Kolejna duża inwestycja drogowa w województwie mazowieckim. Dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrołęki! Już niedługo rozpocznie się budowa południowej obwodnicy miasta i mostu na Narwi. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza, który przekaże na ten cel łącznie 75 mln zł. Prace mają zakończyć się w 2027 r.
Kotlina Kłodzka: kolejne środki finansowe na odbudowę terenów dotkniętych powodziąartykuł
Pokaż artykuł
Kotlina Kłodzka: kolejne środki finansowe na odbudowę terenów dotkniętych powodzią
Rząd uruchomił kolejną transzę pieniędzy na poprawę komfortu życia mieszkańców Ziemi Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Środki w łącznej kwocie 57 mln zł trafiły do Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz gmin Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek-Zdrój, Nowa Ruda, Radków. Łącznie rząd zaangażował ponad 4 miliardy złotych na pomoc osobom poszkodowanym wskutek powodzi i odbudowę terenów dotkniętych ubiegłorocznym kataklizmem.
Najbrzydsza kamienica przy Piotrkowskiej w Łodzi przejdzie rewitalizację! [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Najbrzydsza kamienica przy Piotrkowskiej w Łodzi przejdzie rewitalizację! [ZDJĘCIA]
To kamienica, która najbardziej ucierpiała przez lata, spośród budynków remontowanych w ramach IX kwartału centrum Łodzi. Kiedy spojrzymy na jej szary, odrapany front, nic nie przypomina pięknie zdobionej fasady z początku ubiegłego wieku. Nic dziwnego, że była znakomitą „aktorką” w filmie „Edi" Piotra Trzaskalskiego.
Do Polski trafiło 40 mld zł z drugiego i trzeciego wniosku o płatność z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Do Polski trafiło 40 mld zł z drugiego i trzeciego wniosku o płatność z KPO
17 grudnia do Polski wpłynęło 40 mld zł z drugiego i trzeciego wniosku o płatność z Krajowego Planu Odbudowy. To już w sumie 67 mld zł, które przyczynią się do dalszego rozwoju, innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki w nadchodzących latach.
NOVU – nowa nazwa i oblicze dawnego biurowca Company House IIartykuł
Pokaż artykuł
NOVU – nowa nazwa i oblicze dawnego biurowca Company House II
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich 195A w Warszawie przechodzi transformację – od listopada 2024 roku funkcjonować będzie pod nazwą NOVU, a do końca tego roku rozpocznie się kompleksowa modernizacja wnętrz. Wyłącznym doradcą ds. komercjalizacji budynku jest firma Colliers.
Łask zyska lepsze połączenie z S8. Prace na  Drodze Wojewódzkiej 473 nabierają tempaartykuł
Pokaż artykuł
Łask zyska lepsze połączenie z S8. Prace na Drodze Wojewódzkiej 473 nabierają tempa
Trwa rozbudowa blisko 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 473 prowadzącego do drogi ekspresowej S8. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w rejonie Łasku, współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021–2027.
Na linii kolejowej Wrocław – Legnica powstanie nowy przystanekartykuł
Pokaż artykuł
Na linii kolejowej Wrocław – Legnica powstanie nowy przystanek
Na jednej z najważniejszych linii kolejowych na terenie Dolnego Śląska, lk nr 275, na odcinku Wrocław Główny - Legnica zostanie wybudowany nowy przystanek kolejowy. Inwestycja powstanie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025" na terenie Dolnego Śląska.
[Wrocław] Miasto inwestuje w edukację. Powstają nowe szkoły i przedszkolaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto inwestuje w edukację. Powstają nowe szkoły i przedszkola
Niemal 160 milionów złotych – to koszt inwestycji edukacyjnych, prowadzonych aktualnie prz...
[Radom] Przetarg na nową ulicę i wiaduktartykuł
Pokaż artykuł
[Radom] Przetarg na nową ulicę i wiadukt
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu będzie czekał 1,5 miesiąca na oferty od firm i konsorcjó...
[pomorskie] W lipcu ruszy remont DK-91 Tczew – Czarlinartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] W lipcu ruszy remont DK-91 Tczew – Czarlin
Dzięki podpisanej w środę 2 lipca umowie na remont drogi krajowej nr 91 między Tczewem a Czarlinem,...
[Warszawa] Freightliner i National Instrumens najemcami kompleksu IBCartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Freightliner i National Instrumens najemcami kompleksu IBC
Freightliner Polska, jeden z wiodących dostawców usług na rynku towarowych przewozów kolejowych, i N...
Trwa budowa nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin [ZDJĘCIA]
Nad ulicą Długą trwa budowa nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Inwestycja jest połączona...
Czy budowa tunelu kolejowego pod Wrocławiem jest realna?artykuł
Pokaż artykuł
Czy budowa tunelu kolejowego pod Wrocławiem jest realna?
Stolica Dolnego Śląska ma raczej niewielkie szanse na budowę prawdziwego metra. Jednak od wielu lat pojawiają się koncepcje budowy pod miastem specjalnego tunelu kolejowego, który w zamyśle autorów, mógłby stać się taką namiastką prawdziwego metra.
Zachodniopomorskie: nowe parkingi ułatwią łączenie podróży pociągiem i samochodemartykuł
Pokaż artykuł
Zachodniopomorskie: nowe parkingi ułatwią łączenie podróży pociągiem i samochodem
Mieszkańcy Koszalina, Kołobrzegu, Świdwina, Recza, Złocieńca i Radziszewa zyskają lepsze możliwości codziennych dojazdów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę parkingów w sąsiedztwie stacji i przystanków kolejowych, które umożliwią wygodne łączenie podróży autem i koleją. Inwestycja zrealizowana będzie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
REKLAMA